ing-org.dp.ua

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Інформаційна зустріч із суб’єктами господарювання Інгулецького району

         26 лютого 2016 року у виконкомі Інгулецької районної у місті ради організована та проведена інформаційна зустріч із суб’єктами господарювання Інгулецького району, що здійснюють діяльність у сфері виробництва та реалізації харчової продукції. Для участі в цьому заході були запрошені структурні підрозділи служб міста: начальник відділу з питань захисту прав споживачів апарату міської ради і виконкому; представники відокремленого структурного підрозділу «Криворізьке міськрайонне Управління» Головного управління Держсанепідеміологічної служби у Дніпропетровській області; управління ветеринарної медицини м. Кривого Рогу; ДП «Кривбасстандартметрологія».

Обговорювалися значні питання у сфері безпечності харчової продукції, впровадження системи, заснованої на принципах ХАССП (система управління безпечністю харчових продуктів відповідно до визнаних на міжнародному рівні стандартів) на малих, середніх підприємствах та у галузі торговельного обслуговування споживачів. Зосереджена увага слухачів на   закон № 4179а «Про внесення змін до деяких актів України щодо харчових продуктів, про безпечність харчових продуктів», який набув чинності з 20.09.2015 року. Цей закон встановлює важливі пріоритети у:

- забезпеченні основ для високого рівня захисту здоров'я людини та інтересів споживачів щодо продуктів харчування;

- наданні виробникам первинної відповідальності за безпечність харчових продуктів;

- приведенні термінології у відповідність із законодавством ЄС;

- встановленні вимог гігієни європейського харчового законодавства;

- усуванні з українського законодавства вимог до харчової продукції, яких не існує в ЄС;

- усуванні дублювання контролю харчових продуктів з боку різних державних органів.

            Нові терміни законодавства визначали   суб’єктів господарювання (юридичних та фізичних осіб), які проводять діяльність у сфері виробництва та обігу харчових продуктів – операторами ринку харчових продуктів .

            До відому суб’єктів господарювання доведено важливу інформацію про реорганізацію органів контролю щодо впровадження державою нового механізму контролю. Кабінетом Міністрів України прийнято постанови про утворення Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту прав споживачів, реорганізувавши шляхом перетворення Державну ветеринарну та фіто санітарну службу і приєднавши до Служби, що утворюється, Державну інспекцію з питань захисту прав споживачів і Державну санітарно-епідеміологічну службу. На сьогодні, по всім областям України утворено Управлінні Держпродспоживслужби. По нашій області ця служба називається – Управління Держпродспоживслужба в Дніпропетровській області. На теперішній час впроваджується в роботу цього Управління Положення, що визначає повноваження та обов’язки посадових осіб.

            Заступником голови районної у місті ради з питань діяльності виконавчих органів ради Кращенком А.І. відмічено, що в Інгулецькому районі ефективно працюють 8 суб'єктів господарювання-товаровиробників продуктів харчування (виробляється така продукція, як дріжджі, хліб, хлібобулочні, кулінарні, мучні, кондитерські, вироби власного виробництва, ковбасні вироби, напівфабрикати). На сьогодні в районі діє 1 товаровиробник (а за новою термінологією оператор ринку), який впровадив у виробництво дріжджів систему ХАССП – це закрите акціонерне товариство «Надєжда» (керівник Сьомін   І.М. ). А такі підприємства, як ТОВ «Криворізький   хлібозавод №1»,   управління торгівлі та громадського харчування ПАТ «Південний гірничо – збагачувальний комбінат», ФОП Гоманков Ю.В. залучено до муніципального   проекту «Марка якості «Криворіжжя», дія якого спрямована на задоволення попиту населення у високоякісних продуктах харчування місцевих виробників з натуральної сировини без застосування хімічних домішок.   Зазначеними учасниками даного проекту атестовано 6 видів продукції, яка реалізується на споживчому ринку нашого міста з логотипом «Марка якості «Криворіжжя» .

            На цей захід запрошено не тільки товаровиробників, а й керівників малих і середніх об'єктів торгівлі, оскільки безпечність харчових товарів, які доходять до кінцевого споживача, надання їм якісних торговельних послуг ставиться в районі до основних пріоритетів.

            Кожному суб’єкту господарювання (виробник, продавець) надано роз’яснення щодо відбудовування ними власного ланцюга контролю на всіх етапах виробництва, переміщення і реалізації продукції та вжиття всіх необхідних заходів у забезпеченні високого рівня торговельного обслуговування населення.

            Наприкінці цієї зустрічі підприємцями ставилися запитання та пропозиції.

Переглянути фотозвіт

Iнформери

Погода

Погода в Україні

________________________

Вiдвiдувачiв за сьогодні

За 24 години

__________________

__________________

Яндекс.Метрика